Xylit


Xylit - Walec
Xylit pochodzi od greckiego słowa xylon, które oznacza drewno. Jest składnikiem węgla brunatnego o stosunkowo dobrze zachowanej strukturze drewna. Zawiera od 60 do 75% węgla. Stanowi blisko 45% złóż węgla brunatnego na świecie. W wyniku zachodzących przez miliony lat procesów bio- i geochemicznych, w xylicie występuje dużo spolaryzowanych substancji odżywczych oraz śladowych pierwiastków, które wiążą zanieczyszczenia. Ponadto xylit wykazuje bardzo dużą zdolność absorpcji fosforu. Biorąc pod uwagę podane wyżej cechy charakterystyczne włókien xylitu, wyraźnie widać, że może mieć on szeroki wachlarz zastosowań w oczyszczaniu zbiorników wodnych.

Dozowanie
Do czyszczenia oczek wodnych lub stawów używamy 1 walec na 3 metry sześcienne wody. W zależności od ilości substancji odżywczych zawartych w wodzie wskazane jest, aby stosować walce xylitu co najmniej raz w roku i wymieniać je wraz ze zmniejszającą się ich skutecznością czyszczenia. Utylizacja walców jest bardzo prosta. Xylitol jest substancją organiczną, która łatwo daje się kompostować lub można go wykorzystywać do nawożenia ubogiej gleby.

Obszar stosowania

W celu uzyskania optymalnego efektu zastosowania ksylitu, walce umieszcza się pod wodą przy brzegu, najlepiej w obszarze przepływu. W przypadku braku obiegu wody, walce są równomiernie rozkładane.

Dane techniczne:

Wypełnienie : rozdrobnione włókna węgla drzewnego (Xylit)
Długość walca : ca. 90 cm
Średnica : ca. 20 cm
Ciężar : ca. 7 kg
Siatka walca : siatka z tworzywa o wysokiej wytrzymałości, rozmiar oczek 20mm
Dozowanie : 1 walec na 3 – 5 m³ wody
Dostawa : w zakładzie lub spedycją: pojedynczo lub na paletach

  • Drenotube
  • Drenotube
  • Drenotube
  • Drenotube
  • Drenotube


ZAPYTAJ O PRODUKT