Dokarmianie zimą


KARMNIK TYPU LAMPA

Trafny wybór jeśli chodzi o dokarmianie niewielkich ptaków w parku i ogrodzie. Idealny dla gatunków takich jak sikorki, które podczas posiłku kurczowo trzymają się karmnika. Większe ptaki, takie jak szpaki i gołębie nie mają łatwego dostępu do pożywienia w takim karmniku, więc nie będą go blokowały mniejszym stworzeniom. Łatwy do napełnienia i czyszczenia dzięki ruchomej pokrywie. Wykonany z plastiku odpornego na działanie promieniowania UV.

Kolor: Zieleń
Pojemność: 1 l


KARMNIKI KOLUMNOWE „THE ONE

Karmniki w kształcie rury z poliwęglanowymi , „siedziskami”, podstawą i pokrywą wykonanymi z wysokiej jakości tworzywa, posiadające druciane zawieszki. Niezwykle proste w obsłudze, szybkie w czyszczeniu dzięki opatentowanemu systemowi „ring-pull”. Karmniki łatwe w utrzymaniu. Dostępne w trzech rozmiarach ( 0,5 l, 1,0 l, 1,5 l )z opcjonalnym talerzem do karmienia. W zależności od rozmiaru karmniki zawierają tzw. siedziska, by ułatwić ptakom dostęp do pożywienia.

Średnica: 7,5 cm Wysokość: 22,0 cm
Średnica: 7,5 cm Wysokość: 36,0 cm
Średnica: 7,5 cm Wysokość: 54,0 cm


KARMNIKI KOLUMNOWE „RING-PUL”

Karmniki najwyższej jakości wykonane z poliwęglanu z wykończeniami ze stali nierdzewnej pomalowanej na zielono, odporne na promieniowanie UV. Wykorzystują opatentowany system „ring-pull”, który ułatwia czyszczenie i przechowywanie karmników. Utrzymanie nie wymaga większego wysiłku. Dostępne w trzech rozmiarach ( 0,5 l, 1,0 l, 1,5 l )z opcjonalnym talerzem do karmienia. W zależności od rozmiaru karmniki zawierają tzw. siedziska, by ułatwić ptakom dostęp do pożywienia. Karma do wykorzystania w karmniku: ziarno słonecznika i mieszanki ziaren .

Średnica: 6,5 cm Wysokość: 19,5 cm
Średnica: 6,5 cm Wysokość: 37,5 cm
Średnica: 6,5 cm Wysokość: 55,5 cm


KARMNIK MODEL 8

Ten karmnik cieszy się dużą popularnością klientów. Jest to duży okrągły silos na ziarna wykonany z białego wytrzymałego termoplastiku, idealny do profesjonalnego dokarmiania dużej ilości ptaków. Zaprojektowany tak, by uniknąć zabrudzenia karmnika oraz by ptaki nie przeszkadzały sobie nawzajem i nie zniechęcały się do korzystania z pożywienia. Karmnik napełniany jest poprzez ściągnięcie górnej galwanizowanej pętli i zdjęcie pokrywy karmnika. Ta metoda ułatwia również jego czyszczenie. Podstawa karmnika jest zbalansowana w taki sposób, by uniemożliwić nadmierne jego ruchy nawet w przypadku, gdy karmnik jest pusty lub tylko częściowo wypełniony.

Pojemność: 13l
Średnica: 36cm
Wysokość: 32cm
Waga:3,5kg (bez karmy)


KARMNIK DO KULEK TŁUSZCZOWYCH

Kulki tłuszczowe są idealnym, nie tylko zimowym pokarmem dla wielu gatunków ptaków. Nasz karmnik zaprojektowany specjalnie do tego rodzaju pożywienia jest w stanie pomieścić do 3 kulek tłuszczowych o średnicy ok 6cm. Jest to idealna alternatywa dla często spotykanych plastikowych „siatek”, które mogą stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla ptaków, którym chcemy pomóc, lecz także dla innych dzikich zwierząt.
Pojemność: do trzech kulek tłuszczowych

Średnica: 8cm
Wysokość: 22cm
Kolor: Zieleń


KULKI TŁUSZCZOWE

Domowej roboty kulki tłuszczowe stworzone według unikalnej receptury, z najlepszej jakości składników. Idealne do podania w karmnikach do kulek tłuszczowych. Stanowią pełnowartościowy posiłek, którym cieszą się gatunki takie jak sosnówki, modraszki zwyczajne, tzw. sikory ubogie i czubate, a także kowaliki, zięby, jery, dzwońce, czyże i wiele innych.

Taca zawiera 6 kul tłuszczowych, 100g każda


SZUFELKA-LEJEK DO ZIARNA

Szufelka specjalnie przystosowana do nakładania mieszanek nasion i orzechów. Zaprojektowana tak, by nabieranie pokarmu z dużych opakowań (duże worki, paczki), jak i napełnianie niewielkich karmników było ekonomiczne (bez rozsypywania karmy) i niezwykle łatwe. Gdy otwór lejka jest zamknięty mogą Państwo nabrać odpowiednią ilość pokarmu, gdy otwór otworzymy, wypełnianie karmników w kształcie rur jak i tych o tradycyjnych kształtach, jest bardzo łatwe.

Objętość: 0,8l


KARMA DLA PTAKÓW

MIESZANKA SPECJALNA całoroczna
Precyzyjnie zbalansowana mieszanka. Idealny podstawowy pokarm do stosowania przez cały rok we wszystkich karmnikach i silosach.
Waga: 4kg

MIESZANKA PREMIUM całoroczna
Nasiona słonecznika zawierające wartościowe oleje, bogate w energię orzeszki ziemne, ziarna juty będące doskonałym źródłem olejów nienasyconych, lekkie i bogate w składniki odżywcze płatki owsiane i rodzynki. Taki skład mieszanki Premium dostarcza witamin i minerałów niezbędnych do budowania kości i skorupek jaj naszych ptasich przyjaciół.
Waga: 5kg

BEZŁUPINOWA MIESZANKA NASION całoroczna
Nie pozostawiający żadnych łupinek, zrobiony tylko z najwyższej jakości ziaren, całkowicie naturalny pokarm dla ptaków. Odpowiedni do stosowania niezależnie od pory roku dla ptaków żywiących się zarówno ziarnami jak i owocami. Przeznaczony dla sikory, zięby, kowalika, gila, rudzika, kosa, strzyżyka, dzięcioła. Zawartość: nasiona słonecznika, orzecha ziemnego, konopi, płatki owsiane i pszenne, rodzynki, olej.
Waga: 6kg